Bs6a7524
26.02.2018

(CZ) MÓDA.cz: Rozhovor s Alexmonhart | Na co nového se letos můžete těšit

Na čem momentálně Alexmonhart pracuje a na co nového se můžeme těšit v nejbližších měsících? Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou značky Alexandrou Monhartovou.

Alexandra Monhartová je jednou z nejúspěšnějších českých designérek. Její značka Alexmonhart, zaměřená především na pány, začíná mít silné postavení i v zahraničí a její produkty tak postupně dobývají celý svět. Než se pustila naplno do vlastní značky, studovala filmovou vědu a věnovala se kostýmnímu návrhářství.

Nejznámějšími produkty značky jsou bezesporu batohy. Ty jsou multifunkční a hodí se na celodenní nošení. Můžete je nosit klasicky na zádech nebo je na večer složit do elegantního psaníčka. Psaníčko můžete doplnit také koženým popruhem a vytvořit tak cross-body tašku. Díky svému nadčasovému minimalistickému designu se hodí k různým příležitostem a snadno si tak vytvoří místo v každém šatníku

V lednu jste jeli do Paříže představit svou kolekci AW 2018. Jaké byly reakce?

Je to tak. Reakce byly velmi pozitivní. Překvapili jsme nákupčí jak rozšířeným sortimentem produktů, tak barevnými variantami.

Rozšířila si nabídku batohů o dalších kousků. Co bys nám k Weekenderu řekla, proč ses rozhodla vytvořit nový model?

Weekender opět vychází z potřeby cestovat s elegantním doplňkem na zádech. Má velikost příručního zavazadla a pohodlně se nosí jak na zádech, tak v ruce. Vnitřní prostor pojme oblečení na prodloužený víkend nebo nabízíme možnost dokoupit příslušenství pro fotografy a předělat ho na cestovní foto-batoh nebo DJ batoh s vinyly.

Tvé první tři batohy se jmenují Primus, Urbanus a Magnus. Proč ses rozhodla zvolit jiný název pro svůj čtvrtý model?

Značka Alexmonhart momentálně prochází kompletním rebrandingem a jména batohů budou brzo minulostí. Zůstaneme u funkčního pojmenovávání produktů jako např. Weekender, Gymbag, Wallet nebo Keychain.

Na co dalšího se můžeme v kolekci AW18 těšit?

Právě zmiňované kožené doplňky jako peněženky, klíčenky, ledvinky, weekender a gymbag. Budeme je postupně dávat do prodeje.

Co tě vedlo k barevným variacím původních tří modelů? Kdy budou oficiálně všechny v prodeji?

Barvy byly nasnadě už delší dobu, ale vždy bylo otázkou, jak to uchopit. Nechtěli jsme nic provokativního. To, co jste viděli, jsou pečlivě vybrané barvy, které lze snadno kombinovat a minimalistická forma batohu to unese. První prototypy a před-objednávky už máme v obchodě. Oficiálně půjdou do prodeje na začátku léta.

Vedle barevných variací jsou batohy momentálně k dostání ve variantě s lesklou kůží. V nabídce jsou také peněženky, klíčenky ale také komponenty k batohům. Pokud byste si batohy chtěli osahat a vyzkoušet, skočte do Alexmonhart Studiostore na Letnou, který sídlí na adrese Jana Zajíce 24.

Article by Rebeka Monhartová