Release02 alexandra a sofye 1000x667
11.04.2016

(CZ) CZECHMAG: Spolupráce značky Alexmonhart a designérky Sofya Samareva

Alexmonhart a designérka Sofya Samareva půl roku pracovaly na společném konceptu, aby jeho konečnou podobou představily 22. 3. 2016 v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. K prezentaci si vybrali pánský streetwear showroom LAB 24.

Hatback dvou tváří

Nový produkt společně nazvaly „hatback“. Spojuje v sobě elegantní materiál pánských klobouků i siluetu a ducha streetwearu. Hatback vychází z kloboučnických zkušeností Sofye Samarevy a ze znalosti streetwearu v podání Alexmonhart.

Hatback je ručně tvarovaný, jeho přední část je vyrobena z nejkvalitnějšího kloboučnického materiálu – králičí srsti – a zadní část je ze 100% bavlny. Za každým detailem stojí dotek lidské ruky a řemesla, které z hatbacku dělají kombinaci luxusního produktu a streetwear doplňku.

Hatback vychází z trendu high-end streetwearu. Ten s sebou nese prvky městské módy, a zároveň i nadstandardního zpracování a materiálů. Ideální pro lidi, kteří vyžadují mix kvality, pohodlnosti a jednoduchosti. Vše je podřízeno tempu velkoměsta i betonových džunglí, které dávají spoustu příležitostí zkombinovat nezkombinovatelné. Hatback je pro lidi, kteří se takových kombinací nebojí, a naopak ji využijí pro svůj náročný městský styl.

Alex a Sofya, designérky hatbacku, se shodují: „V naší kšiltovce se spojuje ruční zpracování, výborný materiál a jednoduchost. Kvalita klobouku spojená s uživatelskou nenáročností „baseballky“. Daly jsme si záležet na tvarování, takže věříme, že náš hatback padne na hlavu každému.“

Release03 hatback 667x1000

O Alexmonhart

Česká high-end streetwear značka. Sezónně představuje jednotlivé série pánských produktů. Se svojí řadou pánských, multifunkčních batohů se podívala i na letošní berlínský streetwear veletrh SEEK, kde je představila zahraničních nákupčím. Po úspěšné spolupráci s blogerkou Adélou Mazánkovou se rozhodla pro další, tentokrát s designérkou Sofyí Samarevou. Alexmonhart byla nominována na Czech Grand Design.

O Sofyi Samareva

Designérka, která vnesla do tvorby klobouků a pokrývek hlavy sochařského ducha. Vytváří klobouky, které přirozeně doplňují tvar lidské hlavy, jsou nápadité, hravé a rozpoznatelné na prví pohled. Zároveň vždy vychází z pojetí tradiční pokrývky hlavy. Sofya Samareva spolupracovala s designéry a návrháři jako Liběna Rochová, Monika Drápalová, Joelle Boers nebo israelské duo Muslin Brothers. V roce 2015 Byla oceněna prvním místem v kategorii modní doplněk v soutěži ‘Gombold újra!’ Central Europe. Sofya Samareva je finalistkou Czech Grand Design 2015.

Article by Kryštof David